Noc bibliotek

Noc bibliotek

9 października Biblioteka Publiczna w Łochowie w ramach Nocy Bibliotek przygotowała dla najmłodszych wieczorne spotkanie. W tym roku spędziliśmy czas z „Jasiem i Małgosią”, a w czytaniu książki wsparł nas Pan Burmistrz. Odwiedził nas także „tajemniczy gość”, którym okazał się leśniczy z Nadleśnictwa Łochów. Małym czytelnikom interesująco opowiadał o zwierzętach i przyrodzie, ale również przekazał, w jaki sposób należy zachować się podczas pobytu w lesie. Dzieci dowiedziały się o trudach życia zwierząt, jak i znaczącej roli człowieka dla życia przyrody. Podczas spotkania czytelnicy zadawali leśniczemu mnóstwo pytań, który chętnie dzielił się swoim doświadczeniem. Na koniec każdy otrzymał drobny upominek.

Kolejną przygotowaną atrakcją był quiz oraz krzyżówka, w których trzeba było wykazać się wiedzą z zakresu literatury dziecięcej. Zabawy logiczne cieszyły się dużą popularnością.

Po burzy mózgów przyszła pora na coś słodkiego, gdzie dominował śmiech i kreatywność, a na koniec dzieci same udekorowały „babeczkę Jagę”. Całe wydarzenie zakończyliśmy ekranizacją filmu pt.: „Jakub, Mimmi i gadające psy”. Uśmiechy, dobry humor nie opuszczał wszystkich. Serdecznie dziękujemy dzieciom za przybycie, naszym gościom, którzy uatrakcyjnili spotkanie oraz wszystkim, dzięki którym mogliśmy zrealizować VI edycję Nocy Bibliotek.

Back to Top
Skip to content