Dzień Gier Planszowych

Dzień Gier Planszowych

10 października, po raz drugi w Polsce obchodzimy Dzień Gier Planszowych. Ta forma rozrywki była bliska ludziom od tysięcy lat! Tradycja wywodzi się jeszcze z czasów prehistorycznych, a komplet jednej z najstarszych gier, Królewskiej gry z Ur, który odnaleziono na terenach dawnej Mezopotamii, datuje się na 2600 r. p.n.e. W ostatnich latach moda na gry planszowe powróciła ze zdwojoną mocą.

Dzień Gier Planszowych to projekt prawie wszystkich wydawców, blogerów i sklepów z grami organizowany od 2020 roku. Pomysłodawcą był Tomasz Międzik – pracownik firmy Rebel. Planszówki pozwalają nie tylko się zrelaksować, ale przede wszystkim to świetny sposób na wzmacnianie relacji z rodziną czy przyjaciółmi. Rozwijają spostrzegawczość, koncentracje uwagi, poprawiają pamięć, rozwijają wyobraźnię. Uczą również uczciwości, cierpliwości i empatii. Wieczory z planszówkami w dobrym towarzystwie to międzypokoleniowa rozrywka zwłaszcza podczas deszczowych, jesiennych wieczorów.

Do akcji świętowania Dnia Gier Planszowych przyłączyły się również dzieci z Klubu Przyjaciół Biblioteki w Ostrówku. W świetnych nastrojach uczyły się nie tylko wygrywać, przegrywać, opanowania czy cierpliwości, ale głównie myśleć kreatywnie, bo chęć wyrywania jest ogromną motywacją do wysiłku intelektualnego. Nie udało nam się wyłonić najlepszego gracza, wiec drobne upominki dostali wszyscy uczestnicy zajęć.

Back to Top
Skip to content