2 października 2023

Nadbużański ptasi raj – spacer ornitologiczny z Biblioteką Publiczną w Łochowie

Nadbużański ptasi raj – spacer ornitologiczny z Biblioteką Publiczną w Łochowie

W sobotę 29 maja Biblioteka Publiczna w Łochowie zorganizowała spacer ornitologiczny dla wszystkich, którzy chcieli zanurzyć się w świat przyrody tu i teraz, posłuchać opowieści o ptakach i poznać piękne nadbużańskie plenery. Wydarzenie towarzyszyło pokonkursowej wystawie fotograficznej „Leśne, wodne i łąkowe – ptaki Mazowsza w obiektywie”.

Tym razem z czytelnikami przenieśliśmy się w okolicę starorzecza rzeki Bug koło Brzuzy, gdzie wspólnie z naszym przewodnikiem, ornitologiem, fotografem przyrody Emilianem Sito, zwiedziliśmy najpiękniejsze zakątki ptasiego raju. Uczestnicy spaceru mieli okazję spotkać czajki, żurawie, rydzyki, kukliki wielkie, a nawet bielika. Podczas wędrówki wszyscy zobaczyli, jak wygląda skupisko rybitw, żeremie bobra i poznali wiele ciekawych gatunków roślin, które tworzą piękne dywany na nadbużańskim terenie. Dla dzieci zorganizowano konkursy i quizy przyrodnicze, a dorośli mogli sprawdzić swoje siły w zagadkach przygotowanych przez przewodnika.

Mamy nadzieję, że to początek naszej przyrodniczej przygody w bibliotece i niebawem zaprosimy Państwa na kolejne plenery w równie malownicze rejony gminy Łochów.

Back to Top
Skip to content