“Leśne, wodne i łąkowe – ptaki Mazowsza w obiektywie”- rozdanie nagród i wernisaż

“Leśne, wodne i łąkowe – ptaki Mazowsza w obiektywie”- rozdanie nagród i wernisaż

9 maja w Parku Dębinka w Łochowie spotkaliśmy się na uroczystym wręczeniu nagród laureatom Regionalnego Konkursu Fotograficznego „Leśne, wodne i łąkowe – ptaki Mazowsza w obiektywie” oraz wernisażu nagrodzonych prac. Zgłoszeń w konkursie było ponad 70, z czego 61 osób zostało zakwalifikowanych. Spośród blisko 170 fotografii ocenianych przez jury, w skład którego weszli: Emilian Sito – fotograf przyrody i ornitolog, Wojciech Kuchta – fotograf przyrody, Bogusław Piątek – Nadleśniczy Nadleśnictwa Łochów, wyłoniono 13 najlepszych prac.

Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem fotografów przyrody, z czego bardzo się cieszymy. Podczas wydarzenia najpiękniejsze prace były omawiane przez komisję konkursową i mistrzów obiektywu, z którymi podczas wernisażu można było porozmawiać o ich pasji, o miejscach, w których najczęściej robią zdjęcia, o tym, gdzie i kiedy zostały zrobione te najlepsze, wyróżnione. Podczas prezentacji prac wyświetlany był film reklamujący konkurs, którego projekcja odbyła się 1 kwietnia podczas Międzynarodowego Dnia Ptaków oraz pokaz wybranych fragmentów poezji z tomiku Michała Książka „Nauka o ptakach”.

Projekt realizowany był wspólnie z Powiatową Biblioteką Publiczną im. Heleny i Stefana Nasfeterów w Wołominie, a wernisaż nagrodzonych prac zaplanowany był na okres Tygodnia Bibliotek, święto bibliotekarzy i bibliotek.

Laureaci konkursu:

  • I miejsce: Konrad Gaworek
  • II miejsce: Wojciech Kur
  • III miejsce: Patryk Wojtczuk

Wyróżnienia: Piotr Biernacki, Małgorzata Gajowniczek, Elżbieta Rogaczewska, Wojciech Kur, Marek Suchocki, Krzysztof Podgórzak, Urszula Chromik, Łukasz Wężowski, Leszek Chojnowski, Grzegorz Pazdyga.

Wszystkim uczestnikom i laureatom konkursu gratulujemy.

Back to Top
Skip to content