1 października 2023

II Regionalny Konkurs Fotograficzny “Leśne, wodne i łąkowe – krajobrazy i dzikie zwierzęta Mazowsza”

II Regionalny Konkurs Fotograficzny “Leśne, wodne i łąkowe – krajobrazy i dzikie zwierzęta Mazowsza” foto: Emilian Sito

II Regionalny Konkurs Fotograficzny “Leśne, wodne i łąkowe – krajobrazy i dzikie zwierzęta Mazowsza” rozpoczyna się 1 kwietnia w Międzynarodowy Dzień Ptaków. To wyjątkowo symboliczne połączenie dla biblioteki, gdyż od tematyki ptaków rozpoczęła się idea promowania przyrodniczych walorów Mazowsza przez naszą instytucję. Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na piękno otaczającej nas przyrody i rozwijanie wrażliwości artystycznej. W tegorocznej edycji zmieniła się formuła  wydarzenia, która pozostanie z nami już docelowo. Nadesłane fotografie podzielone będą na trzy kategorie tematyczne: ptaki, ssaki i krajobraz, w których jury wyłoni po 3 najlepsze prace i 2 wyróżnienia. Czas na nadesłanie prac mija 6 maja 2022 roku. Każdy ma możliwość dostarczenia maksymalnie 3 fotografii (wybór tematów należy do uczestnika). W zeszłorocznej edycji amatorzy fotografii zaprezentowali bardzo wysoki poziom, także i w tym roku zapewne nie zabraknie “mazowieckich perełek fotografii”. Całe wydarzenie zakończy się 29 maja wernisażem najlepszych prac i wręczeniem nagród w Parku Dębinka w Łochowie.

Wszystkich sympatyków fotografii przyrody, pięknego mazowieckiego krajobrazu zapraszamy do udziału w konkursie. Dla najlepszych prac przewidziane są nagrody i wystawa w przepięknej scenerii łochowskiej Dębinki.

Konkurs skierowany jest do pełnoletnich fotografów-amatorów.

Każdy uczestnik, poza pracami konkursowymi, zobowiązany jest do dostarczenia niezbędnych dokumentów, o których mowa w Regulaminie.

Regulamin

Załączniki

 

 

 

Back to Top
Skip to content