Gra terenowa i wystawa ,,Stacja Łochów” – relacja

Gra terenowa i wystawa ,,Stacja Łochów” – relacja

W dniu 5.09.2021 r. w ramach Programu Dotacyjnego Niepodległa odbyła się gra terenowa ,,Stacja Łochów” nawiązująca do Pociągu Pancernego nr 13 ,,Generał Sosnkowski” zbombardowanego w okolicach Łochowa w 1939 roku. Gra polegała na pokonaniu 5 punktów kontrolnych rozmieszczonych na terenie Łochowa na których można było sprawdzić swoje umiejętności. Były to punkty: strzelecki, sanitarny, rozszyfrowanie hasła zapisanego alfabetem Morse’a, rozpoznawanie broni i sprawdzeni swojej wiedzy historycznej. W grze wzięło udział 7 drużyn.

Po podsumowaniu wyników z pośród wszystkich zgłoszonych wyłonione zostały trzy najlepsze drużyny: 1 miejsce – Drużyna Polska, 2 miejsce – 6 Drużyna Harcerska Czarne Psy, 3 miejsce – Drużyna ZHP. Następnie wszystkich uczestników i gości zaproszono na wystawę zorganizowaną przez: Fundację Eksponat, Podlaskie Muzeum Techniki Wojskowej i użytkowej w Bielanach Wąsach, Jadów -Muzeum Regionu oraz Niepubliczny Dom Kultury Fundacji Eksponat nr 3 w Urlach na której oglądać można było przeróżne militaria wojskowe takie jak broń, sprzęt łączności czy części garderoby wojskowej oraz wysłuchać krótkich prelekcji na temat tych przedmiotów.

Kontynuacją programu „Stacja Łochów” będą warsztaty i wykłady, jakie biblioteka będzie realizowała w najbliższym czasie – dlatego serdecznie Was zachęcamy do obserwowania naszych wydarzeń w mediach społecznościowych i na naszej stronie internetowe.

Back to Top
Skip to content